עכו העיר העתיקה של עכו הגנים הבהאים הגנים הבהאים והמקדש ליד עכו חוף סנג'ין (St. jean) טיול לאורך חוף הים הסלעי
שביל האומנות מסלול היצירות של אומני בוסתן הגליל

חוף סנג'ין (St. Jean)

חוף סנג'ין (St. jean), חוף שרובו טבעי אם כי חלקו מופרע, משתרע בין עכו לשבי ציון. הוא נמצא מערבית למושב בוסתן הגליל, כ- 10 דק' הליכה ברגל מ-ZimmerReef. חלקו הדרומי מעכו עד נחל יסף חולי וחלקו הצפוני מנחל יסף עד שבי ציון סלעי כורכר. מהחוף נשקף נוף מרהיב של מישור החוף מראש הנקרה בצפון ועד רכס הכרמל בדרום. אורכו של החוף כ- 4 ק"מ והוא מסתיים בקו המים בטבלת גידוד מעניינת המשמשת מקום מחייה לאלפי בעלי חיים ודגים. חוף הים סנג'ין - תמונה טיפוסית
חוף הים סנג'ין - תמונה טיפוסית
דיגים על החוף
דיגים על חוף הים הסלעי
המים עשירים בדגה לכן לאורך כל החוף נראה דייגים רבים עם חכות. האזור גם מושך אליו צוללים רבים הבאים להנות משפע הדגים, תצורות הקרקע המיוחדות וכלי השייט שטבעו לאורך החוף או הוטבעו בכוונה כאתרי צלילה.
בחוף שהנו שמורת טבע ניתן למצוא צמחיית חופים מגוונת, בחלקה נדירה ומוגנת. לכל אורכו שביל כורכר נוח לנסיעה לכל סוגי כלי הרכב אך הגישה אליו רק מכיוון חצרות יסף או מעכו. אין בחוף מתקני רחצה, שירותים, מים, מצילים או סידורים אחרים.
הים שקט בעיקר בתקופת עונות המעבר ובהפוגות החורף. בקיץ הוא בדרך כלל גבוה למדי. בעיתות סערה בחורף, גובה הגלים עשוי להגיע ל- 4 מ' ויותר ואז הוא מרהיב ביופיו ועוצמתו. בחלקו הצפוני, המים נקיים ומתאימים לרחצה אך הירידה למים אינה נוחה כי החוף סלעי ברובו. יש מספר נקודות נוחות יותר וכדאי להתעדכן אצלנו מראש.
בצפון עכו מתחבר החוף לטיילת חדשה ויפה הנמצאת בבנייה שמוליכה עד למגדלור בפינה הדר' מע' של חומות עכו העתיקה. בצפון החוף מגיע עד מושב שבי ציון (אין מעבר לרכב) ומשם קצרה הדרך לנהריה.
שקיעה בחוף סנג'ין
שקיעה בחוף סנג'ין (St. Jean)
לפרטים נוספים והזמנות - טל: 050-5417533 (רועי)

בניית האתר ע"י רועי אפרתי שרותי מחשב